Kocham kino dokumentalne, wniknięcie w daną rzeczywistość. Fascynują mnie portrety dokumentalne. Kameralny obraz bohatera.
Dokument o silnej kobiecie - "Lwicy", Ormiance Ewie Mogdesjanc - Horbaczewskiej, która przezwyciężyła wiele trudności i stała się matką dla polskich artystów. Barbara Bielecka dociera do swoich ormiańskich korzeni. Podróż dokumentalna to także podróż w głąb siebie. Obraz odkrywa bardzo ważny obszar artystyczny dla Polski. Przybliży nam losy Ormianki prof. Ewy Horbaczewskiej i jej Szkoły Muzycznej w Sosnowcu. Szkoła była ewenementem na artystycznej mapie Polski.
Jak wygląda życie i twórczość aktora z lalką? Film dokumentalny w reżyserii Barbary Bieleckiej, która jest także autorką zdjęć. Lalkarz, Piotr współistnieje emocjonalnie z „Nimem” - tak nazywa swojego kompana, drewnianą lalkę małpę. Małpa ma oczy aktora i specjalne uchwyty, w które bohater wkłada swoje ręce i nogi. Zabiera ją wszędzie ze sobą, przewozi w specjalnym beciku jak niemowlę. Na próbach do spektaklu pojawia się silna więź emocjonalna między bohaterem a lalką. Podczas tej trudnej i długiej drogi nasz bohater wszedł w jeszcze głębszą relację wspominając: „jak lalka upadła na ziemię to mnie to bolało”. Ile może zrobić aktor lalkarski dla roli i przekazania emocji przez lalkę?
SCENARIUSZ I REŻYSERIA Barbara Bielecka, ZDJĘCIA Barbara Bielecka, DŹWIĘK Kamil Łohunko, MONTAŻ Barbara Bielecka, MUZYKA Paweł Głosz.
SCENARIUSZ I REŻYSERIA Barbara Bielecka, ZDJĘCIA Barbara Bielecka, DŹWIĘK Kamil Łohunko, MONTAŻ Barbara Bielecka, MUZYKA Paweł Głosz.
Świat od świtu do zmierzchu to projekt, w którym wybitni polscy dokumentaliści prowadzą warsztaty filmowe w różnych miastach na świecie. W wyniku tych warsztatów powstają dokumentalne portrety miast, prezentowane później w cyklu specjalnych pokazów w kinach i emitowane w różnych stacjach telewizyjnych na całym świecie. Warsztaty we Wrocławiu przeprowadzili wybitni dokumentaliści Jacek Bławut, Maciej Drygas i Paweł Łoziński. Miałam zaszczyt współpracy z moimi mistrzami. Projekt odbył się już w Moskwie, Kijowie, Mińsku, Pekinie, Tokio, Tbilisi, Erewaniu, Kiszyniowie, Bydgoszczy, Baku, Stambule i Kalkucie. Barbara Bielecka - reżyseria fragmentów dokumentalnych: Lalkarz, Taniec w chustach, ujęcia z głównym bohater w radiu. Film był emitowany w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
To portret dokumentalny Rafała Mikołajczyka, człowieka, który ma wielką pasję sportową. „Jego rower ma duszę”, dzięki sile której pokonuje wszystkie przeciwności oraz swoje wewnętrzne i fizyczne słabości. Bohater został popchnięty, złamał kręgosłup szyjny - rozpoczynając nowy rozdział życia. W roku 2016 Rafał Mikołajczyk pierwszy raz w swojej karierze zdobył złoty medal Pucharu Świata oraz został liderem całego cyklu. „Chciałam zrobić film o pasji i sile, wielkim dążeniu do celu, które wymaga wytrwałości i czasem skazuje na samotność. Gdy poznałam Rafała zafascynowała mnie jego wielka siła, pozytywna energia i osobność. Od razu wiedziałam, że to jest bohater filmu, którego szukałam”. Premiera filmu odbyła się w Multikinie we Wrocławiu. Pokazy filmu na festiwalach: Bike Days Kino Nowe Horyzonty, Festiwal filmowy na Łotwie „Cinema Pedal".